Король Йорданії не продовжуватиме угоду про оренду землі з Ізраїлем

Король Йорданії не продовжуватиме угоду про оренду землі з Ізраїлем Фото: gettyimages.com

"Ми повідомили Ізраїлю про припинення дії додатків до мирної угоди стосовно Бакури та Гумара", – цитує короля DW з посиланням на Petra. Об этом сообщает nr2.in.ua со ссылкой на СМИ.

Очільник країни зазначив, що ці території є "йорданськими землями та залишаться з Йорданією". Мирна угода була підписана колишнім прем’єр-міністром Ізраїлю Іцхаком Рабіном і батьком нинішнього короля – королем Хусейном.

Згідно з угодою, Ізраїль мав приватну власність на землю та спеціальні права на проїзд у Бакуру в північно-західній частині Йорданії та Гумар на півдні. Ізраїль має повернути ці території через рік, коли спливає термін оренди.

Король Абдулла ІІ зіштовхнувся із тиском з боку парламенту Йорданії, який вимагав не подовжувати оренду цих територій, пише ізраїльська газета Haaretz. 87 законодавців також підписали відповідне клопотання з цього питання.

Натомість керівництво Ізраїлю сподівається ще вести переговори з Йорданією стосовно подальшої оренди цих територій. За словами прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, Ізраїль почне переговори про можливість подовження чинної угоди, пише Reuters.

Згідно з додатками до мирної угоди, Ізраїль орендує в Йорданії тисячу акрів (405 гектарів) сільськогосподарських угідь у південній частині його кордону з Йорданією, а також невелику територію, відому, як "Острів Миру" біля Галілейського моря.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/korol_yordanii_ne_prodovzhuvatyme_izrailyu_orendu_zemli_269479.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя