Біля Єлецького монастиря бурять ґрунтові свердловини

Біля Єлецького монастиря досліджують ґрунти в межах розробки проекту з укріплення схилу та самого пагорбу. Про це йдеться на офіційному сайті НАІЗ «Чернігів стародавній».Роботи проводять фахівці ДП «Во-дземпроект» ПАТ «Чернігівський проектно-вишукувальний інститут «Чернігівводпроект» за участю науковців НАІЗ «Чернігів стародавній» та Олени Черненко, кандидата історичних наук, доцента кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи НУ «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка.

Нагадаємо, що торік сильні зливи в липні та серпні спричинили значне посилення ерозії схилу на цій ділянці. Через це утворилося велике провалля та промоїни ґрунту, які прогресують та створюють передумови для руйнації споруд Єлецького монастиря та цілого комплексу пам’яток архітектури національного значення.

Проблему неодноразово порушували чернігівська громадськість, науковці та журналісти, а зараз порозумілися заповідник та міська влада.

І ось розпочалися проєктновишуку-вальні роботи, коли за допомогою буріння свердловин спеціалісти беруть декілька проб ґрунту, який потім і буде лабораторно досліджений.

«Чернігівські відомості» №39 (1488) від 25 вересня 2019
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Джерело статті: “https://pro.cn.ua/ua/press/121782” Об этом сообщает glasno.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя